Leiburi leivategu

Leiburi_leivategu_logoEesti koduleibade konkurss „Leiburi Leivategu“ otsib aastast aastasse parimaid leivaretsepte Eestimaa kodudest.

Konkursi eesmärk on toetada rukkileiva küpsetamise traditsioone, arendada koostöös koduleivaküpsetajatega leivatootmist ning teha põnevate maitsetega leivad kättesaadavaks kogu Eesti rahvale.

Konkursi Leiburi Leivategu võitjat premeeritakse 1500 euroga, võiduleib võetakse tööstuslikuks tootmiseks kohandatult Leiburi sortimenti ning uus toode ilmub Eesti poelettidele uue aasta alguses. Võiduleiva autor saab kaasa rääkida nii leiva nime väljamõtlemisel, pakendi kujunduse loomisel kui ka oma retsepti tööstuslikuks tootmiseks kohandamisel.

Leiva küpsetamine kodus on Eestis väga levinud traditsioon ning nagu näitavad konkursi tulemused, on kohalike koduleivaküpsetajate meisterlikkus väga kõrgel tasemel. Näeme koduleiva küpsetajates eelkõige koostööpartnereid ja leivakultuuri edendajaid, kelle loomingut soovime “Leivateo” võistluse abiga Eesti rahvale esitleda.

Kahel esimesel aastal otsisime rukkileibu, kolmandal aastal seemneleiba ja neljandal korral soovisime oma sortimenti täiendada ka koduküpsetatud peenleivaga.

Leiburi Leivategu võitjad vasakult paremale: Triin Kuus (2012), Eha Karus (2013), Eve-Kati Mägi (2014), Allan Toodo (2015)

LeiburiLeivateguvõitjad

Leibur_141