134 rukkipõldu ja 3 miljonit Rukkipala Eestile!

16.10.2017


2016. aasta kevadel kutsusid Eesti Rukki Selts, Põllumeeste Keskliit (tänaseks ühinenud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaga), Tartu Mill ja Leibur sadat rukkikasvatajat külvama põllutäit rukist, et Vabariigi juubeliaastal saaks sellest küpsetada miljon juubelileiba. Meil on heameel, et kokku registreeriti aktsiooni raames rukkipõlde koguni 134.

Et Leiburi Rukkipala on Eesti armastatuim ja ostetuim rukkileib, müügimahuga 3+ miljonit tükki aastas, otsustasime, et juubelileiva märki peaks kandma just tema. Ainult Eesti ja juubeli rukist sisaldab Rukkipala uudseviljana täna 20%. Osakaalu järk-järgult suurendades saavutame 100% aasta lõpuks. Eesti 100 juubelimärki ja teksti „100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!“ hakkab Rukkipala kandma novembri alguses.

Leiburi Rukkipala uus teleklipp näitab eestlaste ettevõtlikkust ja innovaatilisust uute tehnoloogiate kasutuselevõtus ka sellises suurte traditsioonidega tegevusvaldkonnas nagu põllumajandus ja leivategu. Vaatajani tuuakse lühidalt kogu ahel talust toidulauale ehk kuidas Eesti põldudelt ja Eesti rukkist jõuab eestimaalasteni modernse tehnoloogia abil nr 1 rukkileib Eestis – Leiburi Rukkipala.

Vaata teleklippi siit:
eesti keeles                                                                                      vene keeles