Leibur investeerib järgmisel aastal tehnoloogia uuendamisse 8 miljonit eurot

11.10.2016

Eesti vanim leivatootja AS Leibur investeerib järgmisel aastal tehnoloogia uuendamisse 8 miljonit eurot ning paigaldab uued innovaatilised tootmisseadmed.
Ehitame vanade heade Leiburi seinte vahele täiesti uue sisu ja tehnoloogiaga leivatehase. Uute seadmete paigaldamisega alustame 2017. aasta alguses ning juba suvel on praeguse kava kohaselt uued seadmed töövalmis. Tööde käigus paigaldatakse tehasesse uued rukkikoorikleibade ja lauasaiade ning röstsaiade tootmisseadmed.

Investeering võimaldab suurendada Leiburi tootmismahtu, tugevdada seeläbi ettevõtte konkurentsivõimet ning kasvatada oluliselt eksporti. Meie eesmärk on muuta Leibur Eesti kaasaegseimaks ja nutikaimaks tööstuslikuks leivatootjaks ning kindlustada eelistatuima leivatootja positsioon Eestis. Soovime uute lahenduste ja tehnoloogiatega laiendada tootmist ning tõsta veelgi meie toodete kvaliteeti.

Paigaldamise- ja renoveerimistööd tavapärast tootmisprotsessi ei sega ning kavandatud mahus tootmine jätkub. Jätkame ka uue tehnoloogia sisseseadmise ajal oma tootmist tavapärases mahus ning täidame kõiki jooksvaid kohustusi ja tellimusi.

Eesti vanima pagaritööstusena peame oma auasjaks kohaliku leivakultuuri edasikandmist! Nii ongi meie tooteportfell üles ehitatud pika ajalooga traditsiooniliste ning innovaatiliste turgu ja tarbimisharjumusi arvestavate toodete kombinatsioonile.
Ootame muutusi, sest oleme kindlad, et kõrgtehnoloogiline ja innovaatiline tootmine loob Eesti leiva turul ja kultuuris uued väärtused ning tagab olulise arenguhüppe kogu sektoris.